کرکره برقی در تبریز

کرکره برقی در تبریز یا بعبارتی کرکره برقی تبریز از محبوبیت بسیار زیادی برخوردار است و توانسته جایگزین مناسبی برای کرکره های قدیمی فلزی، لانه زنبوری و … باشد. موارد استفاده از کرکره برقی در تبریز را میتوان بسیار شمرد که از آن جمله می توان به

مکان های تجاری شامل ( مغازه ها و فروشگاه های تجاری) ، شخصی(پارکینگ منزل، ویلا و…) و صنعتی ( ورودی انبارها و سوله ها ) اشاره کرد. با رشد روز افزون صنایع درب اتوماتیک امروزه شاهد آن هستیم که بیشتر مغازه داران استفاده از کرکره برقی را ترجیح می دهند.

کرکره اتوماتیک تبریز برقی نوعی از دربهای اتوماتیک می باشد که امروزه به دلیل داشتن فواید بسیار پر استقبال می باشد.اشغال جای کم ، قیمت مناسب ، کارکرد فوق العاده خوب ، امکان سرویس دهی جز به جز قطعات همگی از مزایای کرکره برقی اتوماتیک در تبریز می باشد که همگان تمایل به استفاده از آن علاوه بر پارکینگ در فروشگاهها و کارخانجات و مراکز صنعتی خویش می باشند.

یکی از مهمترین دلایلی که استفاده از کرکره برقی راه همه گیر نموده است سهولت استفاده از آن و عدم بکارگیری از نیروی انسانی است و همه چیز با یک ریموت انجام میپذیرد. کرکره برقی پس از گذشت زمان دچار سفتی و سختی نمی شود و نیازی به روغنکاری نخواهد داشت. بر خلاف کرکره های سنتی که موجب آلودگی صوتی و آزردگی دیگران می شد این کرکره ها هیچ صدایی تولید نکرده و رضایت مشتریان را به همراه آورده است

معمولاً از کرکره برقی بعنوان درب اصلی در ساختمانها استفاده نمیشود.دلیل بوجود آمدن کرکره برقی سهولت در استفاده از آن و عدم اشغال فضای می باشد و هدف از طراحی و تولید انبوه آن راحت تر کردن جابجایی این کرکره هاست . امروزه با پیشرفت روز افزون تکنولوژی و همچنین سوق پیداکردن انجام کارها به حالت مکانیکی و مکانیزه اهمیت استفاده از درب های اتوماتیک نیز پیشرفت چشم گیری داشته است بدین منظورکه برای سهولت در بازو بسته کردن درب منازل و یا سایراماکن پیشنهاد نصب درب اتوماتیک از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است بر فرض مثال هنگام پارک خودرو در پارکینگ دیگر نیازی به پیاده شدن و باز کردن درب نیست البته این امر فقط در زمینه سهولت افراد محدود نمیشود بلکه امنیت بالا نیز از بارز ترین ویژگی های درب اتوماتیک میباشد.

 

دو نکته ی اساسی در خصوص کرکره برقی مغازه:

 

  • تیغه های کرکره برقی مغازه

 

  • موتور کرکره برقی مدل مغازه

 

انتخاب درست تیغه های کرکره برقی در کارکرد درست آن تاثیر بسزایی دارد. انتخاب صحیح تیغه موجب می شود که هم امنیت محل تضمین شده و هم در انرژی و هزینه های جانبی صرفه جویی  بسیاری شود. زمانیکه که می خواهید اقدام به خرید تیغه ی کرکره برقی کنید به ظاهر و شکل تیغه ی انتخابی و هم چنین امنیت تیغه های کرکره برقی دقت زیادی کنید. موارد دیگری مانند صدای تیغه و قیمت تیغه ها نیز مطرح می باشند اما انجام دادن دو مورد اول الزامی است و به همه ی مغازه داران توصیه می شود.

 

قیمت کرکره برقی در تبریز

آنچه که در قیمت کرکره برقی نقش بسیار پر رنگی را دارد متشکل از چند چیز می باشد که عبارتند از : جنس تیغه های کرکره برقی ، نوع موتور و برند موتور کرکره برقی ، نوع رسیور یا مدار فرمان کرکره ، سایر متعلقات اضافی مانند سنسور چشمی ، فلاشر و… هریک از موارد مطرح شده بیان گر آنست که این کرکره دارای عملکرد ایده آل با کمترین خطا خواهد بود.

انواع تیغه کرکره برقی در تبریز

 

 تیغه پلی کربنات یا تیغه کرکره برقی شیشه ای :

جهت دیده شدن داخل فروشگاه در هنگام بسته بودن  استفاده از کرکره برقی شیشه ای یا همان تیغه های پلی کربنات شفاف اولویت اول ما خواهد بود.استفاده از این نوع تیغه ها این امکان را به ما میدهد که بتوانیم از خارج از مغازه داخل آن را مشاهده کنیم کرکره برقی شیشه ای یکی از مدل های بسیار معروف و مناسب برای برخی از شغل های مانند طلافروشی  و یا بانکها می باشد شما میتوانید در فروشگاه کرکره برقی در تبریز این نوع از کرکره برقی را نیز به  صورت مناسب خریداری کنید

 

تیغه کرکره برقی آلومینیوم فومدار :

یکی از کاربردی ترین تیغه های کرکره جهت کرکره برقی پارکینگ، کرکره برقی آلومینیوم می باشد که برای درب های کرکره ای پارکینگ مسکونی با اندازه کوچک و متوسط تیغه پروفیل سبک و جهت درب های کرکره ای پارکینگ با ابعاد بزرگ تیغه ضخیم و سنگین استفاده می شود. یکی از مواردی که در انتخاب نوع تیغه کرکره برقی پارکینگ بسیار با اهمیت است میزان سر و صدای تولید شده در هنگام باز و بسته شدن کرکره برقی است ، این صدا بدلیل حرکت لولا گونه تیغه های کرکره نسبت به یکدیگر بخصوص در دور ابتدایی که قطر رول کم است و نیاز است تیغه ها زاویه بیشتری را بچرخند ایجاد می شود. جهت کاهش این صدا باید.

 

کرکره برقی غضروفدار

کرکره برقی آلومینیوم حتی اگر از بیلت ۶۰۶۳ ساخته شده باشد، ممکن در دور اول چرخش که حجم تیغه دور شفت کم است صدای اندکی تولید نماید. در صورتی که بخواهیم تیغه کرکره کاملاً بی صدا عمل کند باید دوران و چرخش آن را آسانتر نماییم و این کار با افزودن یک تیغه کوچک (غضروف) به کرکره برقی امکان پذیر خواهد بود. این غضروف معمولاً سایز ۱۰، ۱۵، ۲۲ و یا ۳۰ می باشد و کاربری اصلی تیغه غضروف دار کرکره برقی، درب کرکره ای پارکینگ می باشد که عملکرد بی صدای کرکره برقی آن بسیار مهم است.

 

به کرکره برقی های غضروفدار تیغه کرکره لوکس نیز می گویند و با رنگ آمیزی تیغه اصلی و غضروف با ۲ رنگ متفاوت می توان ترکیب زیبایی ایجاد نمود. تیغه های کرکره برقی غضروفی در حدود ۵۰% از کرکره برقی آلومینیومی گرانتر می باشند و البته علاوه بر بی صدا بودن، استحکام، ایمنی و زیبایی بیشتری دارند.

 

کرکره برقی فولادی

فولاد یک فلز بسیار مقاوم در برابر ضربه ، فشار ، گرما می باشد بی شک این ویژی ها برای تعریف یک پل امنیتی بسیار مناسب می باشد استفاده از این نوع فلز در کرکره میتواند یک محصول به نام کرکره برقی ضد سرقت را ایجاد کند که میتواند تا حد زیادی به امنیت واحد تجاری شما کمک کننده باشد.

کرکره هایی که با دست بالا و پایین می شوند در مقایسه با کرکره برقی و کرکره برقی پنجره از امنیت کمتری برخورداراست. برای هر مغازه داری داشتن امنیت و آرامش خاطر در محیط جزء ضروریات است که باید به این موضوع پرداخته شود. ولی تفاوت چندانی در تیغه های کرکره برقی وجود ندارد. تنها کاری که باید انجام دهید این است که با توجه به شرایط و محیط کاری نوع تیغه را انتخاب کنید.

نکات مهم:

برخی از فروشگاه ها که در آنجا مقدار زیادی از پول نگهداری می کنند و یا دارای گاو صندوق هستند باید از تیغه ی پلی کربنات شفاف استفاده کنند. طبق دستور مقامات قضایی استفاده از این تیغه برای شغل هایی نظیر طلا فروشی، صرافی و بانک جز الزامات میباشد و حتما بایستی رعایت گردد.

در این فروشگاهها بایستی تا حدامکان ریل و قوطی کرکره برقی  از سمت درونی مغازه نصب شده باشد. این کار امنیت را بالاتر برده و از سرقت و دستکاری سارقین جلوگیری به عمل می آورد.

اهمیت کرکره برقی چیست؟

اهمیت کرکره برقی به عنوان یک ورودی و همچنین نوعی از درب های اتوماتیک در زیبایی و ساده گی و همچنین عدم اشغال فضای مفید ساختمان می باشد.اینها دلایلی هستند که منجر به انتخاب کرکره برقی بعنوان مجرای ورودی دارای اولویت ویژه ای می باشد.

کرکره برقی چیست و چگونه بایستی یک کرکره برقی خوب را تشخیص داد همگی سوالاتی از این دست هستند که مشتریان دغدغه هایی را دارند و نیاز است تا به طور کامل این متن مطالعه شود و ابهامات موجود برای همگان رفع شود.

مزایایی که کرکره های برقی فراهم آورده اند باعث افزایش اهمیت و کاربرد آنها در ساختمانها شده اند.راحتی و سهولت در استفاده ، امکان صدور فرمان از همه جای دنیا تنها با یک زنگ یا پیامک ، کنترل ترددها و….همگی از اهمیت کاربرد کرکره های برقی می باشند.

اهمیت نصب کرکره برقی در تبریز

از دلواپسی و دغدغه های همیشگی صاحبان صنایع، فروشگاه و مراکز خرید مسئله تامین امنیت مراکز کسب و کارشان است. این نگرانی همیشه در آنها وجود دارد که سارقین اموال شان را به تاراج ببرند در قدیم الایام برای رفع این مسئله، مغازه داران از قفل های فولادی و یا کرکره های دستی از جنس چوب یا فلز استفاده می نمودند. اما اکنون با رشد تکنولوژی و صنعت، می توان از کرکره های برقی ضد سرقت مستحکم استفاده نمود.

ساختار و نحوه کار یک کرکره برقی

کرکره برقی از پروفیل های آلومینیومی تشکیل شده است که در اکثر مواقع از فوم تزریق شده اشباع و به صورت  پروفیلهای عصایی مانند ساخته و نورد میشوند.پس از نورد هر کدام از پروفیل ها آنها را به صورت ساختار ریلی به یکدیگر متصل میکنند و پس از  آن دو سمت توسط پلاستیک هایی ثابت می نمایند. پس از اتمام مونتاژ پروفیل ها ، آنها را توسط شفت فلزی ( محور ) که در جهت فوقانی ریل های قرار دارد توسط پیچ هایی مخصوص اتصال می دهند و با یک دستگاه موتور کرکره برقی که درون و یا کنار محور قرار میگیرد با هر بار برق دار شدن به صورت چپگرد و یا راستگرد عمل باز و بسته کردن کرکره را انجام می گیرد.

 

مزایای کرکره برقی

 

  • قیمت خوب
  • تنوع در رنگ و طرح
  • کارکرد بسیار عالی
  • در دسترس قطعات و یراق آلات آن
  • اشغال فضای بسیار کم
  • کیفیت بالای

 

مهمترین بخش های یک کرکره برقی چیست؟

 

تیغه کرکره برقی
تیغه های های یک کرکره برقی در اصل قسمت بزرگ و حجیم آن را تشکیل میدهند.این قطعات دارای انواع مختلفی می باشند که از آن نمونه میتوان به : گالوانیزه فومدار ، آلومینیوم فومدار ، کرکره برقی اکسترود و کرکره برقی شفاف یا پلی کربنات اشاره نمود.

موتور کرکره برقی
موتور کرکره برقی قلب مجموعه کرکره برقی میباشد که وظیفه باز یا بسته کردن درب را بر عهده دارد .موتورهای کرکره برقی بر دو نوع می باشند :

موتور توبلار
موتورهای توبلار در درون محور قرار می گیرند و با چرخیدن خود در درون محور باعث گردش محور میشوند .این نوع از موتورها معمولا برای کرکره های با ابعاد کوچکتر به کار میروند.

موتور ساید
نوع پرقدرت موتورهای کرکره برقی است که به صورت چرخ دنده و زنجیر چرخ های در ابعاد بزرگ ساخته میشود و دارای ظاهری بزرگتر نسبت به موتورهای توبلار می باشد

رسیور کرکره
دستگاهی را که وظیفه دریافت سیگنال فرمان از ریموت کنترل و تحویل آن به خروجی را دارد برد یا رسیور یا مرکز کنترل کرکره می نامند.

موتور توبلار کرکره برقی تبریز

این نوع از موتورها به دلیل داشتن اندازه نسبتاً کوچک برای به حرکت در آوردن درب های با ابعاد کوچکتر و همچنین تردد کمتر استفاده می شود قیمت موتور توبلار کرکره برقی تبریز نسبت به سایر انواع موتورهای کرکره برقی پایین تر می باشد و سیستم خلاص کن این نوع از موتورها به صورت دستی می باشد اما این موتور ها قابلیت اتصال به برق اظطراری در مواقع عدم وجود و برق را دارا می باشد. موتورهای توبلار با توجه به خاصیت آنها در موارد خاصی قابلیت استفاده دارند که نمکیشود از آنها در هر موقعیتی استفاده کرد.در ضمن بعلت تکنولوژی خاص این موتورها قابلیت تعمیر در آنها وجود ندارد. پس بنابراین در انتخاب این موتورها بایستی نهایت دقت را به خرج داد.

موتور ساید کرکره برقی

موتورهای ساید جز با کیفیت ترین موتورهای صنعت درب های اتوماتیک می باشند.ساختار این موتورها متشکل از یک الکتروموتور و یک گیربکس می باشد که با فرمان گرفتن از از طریق مدار فرمان مخصوص آن منجر به حرکت الکتروموتور میشوند.

 

فروش کرکره برقی در تبریز

مجموعه درب اتوماتیک شهر بزرگترین مرکز تولید ، فروش و طراحی انواع کرکره برقی در تبریز و شمالغرب کشور می باشد که با بیش از ۱۰ سال فعالیت در زمینه انواع درب های اتوماتیک و اتوماسیون هوشمند خانگی و صنعتی توانسته به نیاز تمامی مشتریان در خصوص طراحی ورودی ساختمان ها خدمات شایانی را ارائه دهد.

رسیور یا مدار کنترل کرکره برقی

کرکره های برقی نیز همانند سایر تجهیزات هوشمند دارای یک مرکز داده پردازی و آنالیز به نام رسیور یا همان دریافت کننده فرمان می باشند که با صادر شدن فرمان از طریق ریموت کنترل ، شستی های دستی ، اپلیکیشن ها و… سیگنال دریافتی را آنالیز و سپس از طریق رله های خاص سیگنال دریافتی را به موتور میرساند.

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

دوست دارید به بحث ملحق شوید؟
نظرات خود را با ما در میان بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *