گیت فروشگاهی در تبریز

مراقبت از اجناس در یک مکان یا فروشگاه بصورت الکترونیکی (EAS)  یک سیستم پیشرفته برای مراقبت از سرقت در فروشگاههای لباس فروشی و پوشاک ، کتابفروشی ها، عینک فروشی ها ، هایپر مارکت ها و …. بشمار میآید. گیت ضد سرقت فروشگاهی در تبریز یکی از زیر شاخه های اصلی تکنولوژی EAS می باشد. مبنای کارکرد گیت های فروشگاهی نصب تگ و لیبل های امنیتی بر روی کالاها  و تداخل فرکانسی آنها در حوزه ی فرکانسی گیت فروشگاهی می باشد.

گیت فروشگاهی در تبریز با عملکرد بسیار عالی خود ،تامین امنیت بالایی را برای انواع فروشگاه ها مهیا می سازد.

گیت فروشگاهی در تبریز

 

چرا از گیت فروشگاهی ضد سرقت استفاده کنیم ؟

بسیاری معتقدند که وجود دوربین مدار بسته در محل به تنهایی  تضمین کننده ی امنیت آنها می باشد و نیازی به تجهیزات اضافی دیگری نیست و در اصل واقعیت چیز دیگری می باشد و استفاده از دستگاه گیت فروشگاهی یا همان دزدگیر فروشگاهی برای یک فروشگاه که دارای کالای بسیاری می باشد بسیار حیاتی است . چرا که وقوع جرم را در همان زمان اعلام می کند و بدون صرف زمان برای یافتن مجرم و یا سارق ، در همان لحظه اقدام میگردد.

اینکه دوربین های مدار بسته توانایی پوشش تمامی قسمت های یک فروشگاه را دارند کاملا صحیح می باشد دهد اما آیا چهره یک سارق که خود راکاملا پوشانده باشد نیز قایل تشخیص می باشد ؟ و علاوه بر آن اثبات و یافتن سارق با استفاده از دوربین مدار بسته بسیار زمان بر  می باشد بنابراین دزدگیر فروشگاهی گزینه ای بسیار مناسب برای امنیت یک فروشگاه بحساب میآید. استفاده از گیت فروشگاهی ضد سرقت برای برخی فروشگاه ها الزام آور است مانند :

فروشگاه های کتاب , فروشگاه لوازم آرایشی , فروشگاه موبایل, فروشگاه لوازم کامپیوتری , فروشگاه پوشاک و البسه ، فروشگاه ساعت, فروشگاه عطر و ادکلن , فروشگاه مواد غذایی ، هایپر مارکتها و …

دزدگیر لباس

امروزه تامین امنیت و حفاظت از کالاها در فروشگاه , مغازه , مراکز تجاری, پاساژها و …بدون بهره گیری از سیستم های به روز و مدرن مقدور نیست . فناوری گیت فروشگاهی در تبریز توانسته با توجه به محیط های مختلف محصولاتی را عرضه نماید که سازگاری بسیاری با آنجا داشته باشد . سه نوع دزدگیر یا همان گیت فروشگاهیبا تکنولوژی های خاص در بازار امروز موجود می باشد که عبارتند از  : گیت فروشگاه  AMآگوستیک مگنتیک ، گیت فروشگاهی  RFرادیو فرکانس ،  گیت فروشگاهی  EMالکترو مغناطیسی هر کدام از این سه نوع دزدگیر فروشگاهی  ویژگیهای خاص و متفاوت خود را دارا هستند که در اینجا به بیان هریک خواهیم پرداخت .

دزدگیر لباس

بر اساس نوع کاربرد و فرکانس به سه قسمت زیر تقسیم می شوند:

 

۱- گیت فروشگاهی RF

۲- گیت فروشگاهی AM

۳-گیت فروشگاهی EM

 

کاربرد سیستم های RF در فروشگاه های پوشاک و منسوجات , کفش، کیف , لوازم تزیینی ‚کتابفروشی  ، موبایل و لب تاپ مورد استفاده بکار میرود. فرکانس کاری سیستم هایRF بین ۳٫۲۵ ، ۴٫۷۵ و ۸٫۲۵ مگاهرتز میباشد.

بزرگترین ویژگی  سیستم های دزدگیر RF  قیمت مناسب و تنوع بالا در نوع بدنه گیت و تجهیزات جانبی آن می باشد.
گیت AMمعمولا دارای فرکانس ۵٫۸ کیلو هرتز می باشد و بارزترین استفاده از این سیستم در فروشگاه های هایپر مارکت و لوازم آرایشی و بهداشتی به علت سازگاری با عوامل نویز پذیر و کالاهای مربوطه است.

 

مزایای گیت AM

از نکات مثبتی  سیستم های AM  اینست که با یکدیگر تداخل زیادی ندارند و قابلیت  sync  شدن با سیستم های مجاور خود را دارا هستند به همین دلیل است که سیستم های دزدگیر AM برای مجتمع های تجاری و فروشگاه های با ورودی عریض که به چندین انتن نیاز دارند ؛ بسیار ایده آل میباشد همچنین سیستم های AMنسبت به RFدارای محدودیت های حداقلی هستند و حساسیتی نسبت به فلز ندارند و بر روی اجناس فلزی و الومینیوم بسیار بهتر از سیستم RF قابلیت جوابدهی هستند به همین دلیل است که این سیستم های AM در فروشگاه لوازم ارایشی و بهداشتی استفاده بیشتری دارند و قدرت تشخیص و سنس سیستم AM های نیز نسبت به RFبیشتر است

برای ورودی های خیلی بزرگ نیاز به چندتا انتن هست اما مالک نمیخواهد چند انتن استفاده کند سیستم RFمناسب تر است سیستم های تک انتن AMبه وسیله جفت انتن ها خنثی نمیگردند و به آسانی تمام سیستم های دزدگیر تک انتن و جفت انتن Syncمیشوند .

 

معایب سیستم های AM

 

با وجود اینکه سیستم AM بسیار ایمن تر از RF میباشد اما قیمت نسبتا بالاتری دارد و به همین دلیل تمایل بسیار زیادی برای سیستم های RFمیباشد و بخاطر قیمت در ضمن لیبل های سیستمAM فقط دارای شکل محدود دارند که در بازار موجود است و انعطاف پذیر نیستند و همین باعث میشود برای همه محصولات مناسب نباشد

 

تجهیزات جانبی گیت فروشگاهی

  • منبع تغذیه
  • بدنه دزدگیر
  • تگ یا لیبل دزدگیر
  • جداکننده تگ دزدگیر
  • خنثی کننده لیبل دزدگیر

تجهیزات جانبی گیت فروشگاهی

گیت فروشگاهی در شکل چند پایه

یکی از موضوعات اساسی در هنگام خرید گیت فروشگاهی انتخاب تعداد پایه برای برای عرض خروجی می باشد. استفاده از یک تا سه پایه و یا بیشتردر نصب گیت فروشگاهی بطور عرف امکان پذیر می باشد. آنتن های گیت فروشگاهی تجهییزاتی هستند که دارای یک سری سیم پیچ هایی می باشند که با عبور جریان از آنها تولید یک میدان مغناطیسی می کنند که در عبور تگ ها با ایجاد فرکانس رزونانس کرده و به زنگ فرمان صدور سیگنال می نمایند.

 

گیت فروشگاهی به صورت تک آنتن:

 

برای فروشگاههایی  که عرض خروجی آنها کمتر از ۸۰ سانتی متر و یا بیشتر از ۱۴۰ سانتی متر باشد معمولا از گیت فروشگاهی تک آنتن استفاده می شود. گیت فروشگاهی تک پایه وقتیکه که عرض خروجی فروشگاه ۸۰ سانتی متر باشد در یک سمت خروجی و بطور عرف پشت درب نصب میشود و یا موقعی که عرض خروجی حدود ۱۳۰ تا ۱۵۰ سانتی متر باشد این آنت تک پایه در وسط عرض خروجی قرار می گیرد تا دو طرف را پوشش دهد.

گیت فروشگاهی به صورت دو یا چند آنتن:

 

برای فروشگاههایی  که عرض خروجی آنها بیش از ۱۰۰ سانتی متر باشد معمولا از گیت فروشگاهی به صورت دو یا چند آنتن استفاده می شود. این گیت های چند آنتن با آرایش های متفاوتی نصب و راه اندازی می شوند که این آرایش بستگی به نوع محیط ، میزان نویز و جوابدهی سیستم بستگی دارد.معمولا در حالت دو آنته یکی آنت گیرنده و یک آنتن مجهز به مدار فرستنده می باشد اما در آرایش سه یا چند آنتن ممکن است این آرایش تغییر داشته باشد.

 

فروش گیت فروشگاهی در تبریز

مجموعه شهر با گسترش روز افزون فعالیت خود در حوزه واردات انواع سیستم های حفاظتی و امنیتی به ویژه دوربین مدار بسته , دزدگیر پوشاک , گیت فروشگاهی ضد سرقت در هر سه نوع ( گیت فروشگاهی AM  , گیت فروشگاهی RF  گیت فروشگاهی EM ) دزدگیر لباس , انواع تگ صدفی و گلفی و لیبل برای تمامی محصولات موجود در بازار , تمامی سیستم های امنیتی و دزدگیر های فروشگاهی , انواع صندوق فروشگاهی , انواع بارکد خوان و … توانسته است . فضای تجاری بزرگی را در بازار بزرگ تبریز و شهرستانها پوشش دهد.

 

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

دوست دارید به بحث ملحق شوید؟
نظرات خود را با ما در میان بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *